X
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Sipariş Özeti Toplam 0 ürün
Sepet Tutar 0.000,00 TL
İndirimler -0,00 TL
Kargo Ücreti ÜCRETSİZ
Toplam Tutar 0.000,00 TL


SEPETİ GÖRÜNTÜLE

ALIŞVERİŞE DEVAM ET
14.08.2022 03:41:26
14.08.2022 03:41:26
14.08.2022 03:41:26
14.08.2022 03:41:30
14.08.2022 03:41:30
14.08.2022 03:41:30
14.08.2022 03:41:30
14.08.2022 03:41:30
14.08.2022 03:41:30
14.08.2022 03:41:30
14.08.2022 03:41:30

Telefon / Akıllı Telefon

Havale indirimi %2,50
Huawei Türkiye Garantilidir
Huawei P Smart 2021 128GB Crush Green
0 Değerlendirme
4.799,00 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone XR 64GB Yellow
0 Değerlendirme
13.998,99 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone SE 256GB Black
0 Değerlendirme
10.599,00 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone SE 256GB White
0 Değerlendirme
17.498,99 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone 11 64GB Black
0 Değerlendirme
14.998,98 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone SE 256GB (PRODUCT)RED
0 Değerlendirme
13.199,00 TL
Havale indirimi %2,50
Realme Türkiye Garantilidir
Realme 6i 4GB + 128GB Süt Beyazı
0 Değerlendirme
4.699,00 TL
Havale indirimi %2,50
Realme Türkiye Garantilidir
Realme C11 3GB + 32GB Pepper Gray
0 Değerlendirme
2.568,99 TL
Havale indirimi %2,50
Oppo Türkiye Garantilidir
Oppo Reno 4 Lite 128GB Mat Siyah
0 Değerlendirme
6.928,98 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone 11 64GB White
0 Değerlendirme
14.998,98 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone 11 64GB Yellow
0 Değerlendirme
14.998,98 TL
Havale indirimi %2,50
Apple Türkiye Garantilidir
iPhone 11 64GB Purple
0 Değerlendirme
14.998,98 TL

Akıllı Telefon

Günümüzde neredeyse herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bunun en önemli etkeni şüphesiz ki akıllı telefonların hayatımıza ve günlük yaşantımıza sayısız fayda sağlamasıdır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber her yıl yeni ve bir üst model satışa sunan akıllı telefon üreticileri, birbirinden farklı akıllı telefon tasarımları ile müşterilerini cezbediyor. Hayatımızı pek çok noktada kolaylaştıran akıllı telefonları satın alırken, tasarımını bir yana koyup bu telefonlardan kendimiz için en uygun olanın seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği ise birçok bireyde kafa karışıklığı yaratan bir konu. Sizlere akıllı telefon satın alırken hangi noktalar üzerinde durulması gerektiğinden bahsedeceğiz. Bununla birlikte modeller arasında değişen özellikler hakkında bilgi ve akıllı telefon önerileri de vereceğiz.

Akıllı Telefon Nedir?

Akıllı telefon satın almadan önce ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta alacağınız telefonun hangi amaçla kullanılacağıdır. Her akıllı telefonun birbirinden farklı birçok özelliği olurken, üreticiler bazı modellerde bir özelliği öne çıkarmayı tercih ediyor. Bu durum belli bir amaca yönelik telefon alacak kişiler için büyük ölçüde kolaylık sağlar. Bu nedenle alacağınız akıllı telefon ile fotoğraf mı çekeceksiniz, oyun mu oynayacaksınız yoksa iş amaçlı mı kullanacaksınız gibi noktalara öncesinde karar vermeniz gerekiyor. Örneğin, fotoğraf ve video çekme amaçlı akıllı telefon alacak kişiler; telefonun kamera özellikleri, çözünürlük kalitesi ve depolama alanı gibi niteliklerine dikkat etmeli. Oyun oynamak amacı ile akıllı telefon satın alacaklar için telefonun yüksek ekran çözünürlüğü olmasına ve telefonun ergonomik açıdan uygun olup olmamasına bakabilir. İş amaçlı akıllı telefon alacakların ise yine depolama alanına dikkat etmesi gerekirken diğer yandan ebat olarak da rahat kullanabileceği bir akıllı telefon tercihi yapması gerekir. İş için kullanılan telefonlarda mail ve diğer uygulamaların da senkronize çalışması beklenir. Örneğin telefonda iş takip programı varsa bu program herhangi bir donma yapmadan akıcı bir şekilde çalışmalıdır. 

Akıllı telefonun hangi amaçla kullanılacağı belirlendikten sonra ise telefon için ayrılan bütçe gözden geçirilmelidir. Birbirinden çeşitli marka ve modeller ile geniş bir ücret yelpazesine sahip olan akıllı telefon fiyatlarından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Seçeceğiniz en iyi akıllı telefon hem belirlediğiniz bütçeye uygun olmalı hem de aradığınız özelliklere ve ihtiyaçlarınıza karşılık vermelidir. Alacağınız telefonu bu üç değişken üzerinden düşünerek seçiminizi yapmalısınız.

Alınacak akıllı telefonun hem kullanım amacını hem de bütçesini belirledikten sonra sıra telefonun teknik özelliklerine bakmaya geliyor. Alacağınız akıllı telefonun; ekran boyutu, ekran çözünürlüğü, dokunmatik ekrana sahip olup olmadığı, işlemci çekirdek sayısı, RAM kapasitesi, kamera çözünürlüğü ve pil performansı bakılması gereken en önemli özellikler arasında bulunur. Örneğin alacağınız akıllı telefonu uzun seneler sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız depolama alanı açısından sıkıntı yaşamamak için yüksek RAM’li bir telefon tercih etmelisiniz. Yüksek RAM gücüne sahip telefonlar çok daha hızlı bir şekilde çalışır. Birden fazla uygulamayı çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bununla beraber seçeceğiniz akıllı telefonun batarya kapasitesi de yüksek olmalı. Alacağınız telefonun ekran boyutu ergonomiklik açısından kişiden kişiye değişirken herkesin dikkat etmesi gereken özelliklerden biri de ekran çözünürlüğünün yüksek olmasıdır. Yüksek çözünürlüklü ekranlar sizin sosyal medya uygulamalarında yapılan paylaşımları daha net bir şekilde görmenizi sağlar. Ayrıca telefondan dizi ve film izlemeyi seviyorsanız yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip telefon daha doğru bir seçim olacaktır.

Pil ömrü de telefon seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. Son dönemde çıkan lityum piller çok daha uzun süreli bir kullanım sunar. Ayrıca pil kapasitesinin telefonun çalışma gücüne denk olması beklenir. Bu yüzden uzun süre şarjı gidecek bir telefon arayışındaysanız bu özelliği göz önüne almalısınız.

Akıllı telefon denildiğinde aklımıza belli başlı markalar gelir. Bunlar Apple, Samsung, Huawei, Oppo ve Xiaomi olmak üzere sıralanabilir. Bu markaların akıllı telefon modellerini, genel özelliklerini ve fiyatlarını sırasıyla inceleyeceğiz.

APPLE – IPHONE TELEFON

Tüm dünyada milyonlarca insan tarafından en çok tercih edilen telefon modellerinden biri olan iPhone telefon, kolay kullanılan ana ekran menüsü ile her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. Her yıl yeni özelliklere ve tasarıma sahip bir üst model iPhone satışa sunuluyor. Iphone tarafından üretilen akıllı telefon modellerinde özelliklere ve depolama alanına göre iphone fiyatları değişkenlik gösteriyor. iPhone akıllı telefonların depolama alanları ise her modelde değişiklik göstermekle beraber; 16 GB, 32 GB, 128 GB, 256 GB ve 512 GB seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. iphone telefonlar IOS işletim sistemine sahiptir. Kendine ait bir iş donanım yapısı mevcuttur. Ayrıca yüksek derecede güvenlik sağlayan bir yapısı vardır. Hem iş hem de okul için kullanacağınız birçok uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırma kapasitesine sahiptir.

SAMSUNG AKILLI TELEFON

Her yıl üretip satışa sunduğu akıllı telefon modellerinde farklı tasarımlar deneyen Samsung birçok ülkede yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Kaliteli teknik özellikleri ve sevilen ana ekran menüsü ile samsung akıllı telefonlar dünyanın birçok noktasında geniş kitlelerce sevilerek kullanılıyor. Her modelde farklılık göstermekle birlikte Samsung akıllı telefonların dahili hafızaları 8 GB’dan başlayarak 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB ve 512 GB’a kadar yükseliyor. Satışa sunulan her modelde farklı tasarım, depolama alanı ve özelliklere sahip olan Samsung akıllı telefonların fiyatları da farklılık gösteriyor. Özellikle modellerinde parlak AMOLED ekrana sahip modelleri sizlere canlı renkleri sunar. Telefon yapılarında geniş bir ekrana sahip olan modellerde dizi ve film izlemek oldukça kolaydır. Pil ömürlerinin güçlü olduğu Samsung telefonlar her bütçeye hitap eden modellere sahiptir.

HUAWEİ AKILLI TELEFON

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, Android telefon denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri. Birbirinden farklı fiyat performans ürünlerine sahip modelleriyle adından söz ettiren markanın Huawei akıllı telefon çeşitleri birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Birçok serisi ile akıllara kazınan Huawei akıllı cep telefonları geçmişten günümüze 64 GB, 128 GB ve 256 GB kapasite olanaklarına sahip olan depolama alanlarına sahiptir. Huawei akıllı telefon modelleri kullanıcılara büyük ölçüde rahatlık sağlıyor. Seçeceğiniz hafıza kapasitesine göre telefonun fiyatı değişkenlik göstermektedir. Kullanıcıların ihtiyacına yönelik tasarımları bulunan Huawei akıllı telefon modelleri gerek ilk kez akıllı telefon kullanacak kullanıcılar için gerek uzun süredir akıllı telefon kullananlar için ideal bir seçim olacaktır.

OPPO AKILLI TELEFON

Fiyat performans ürünü olan aynı zamanda da kaliteli akıllı telefon almak isteyen kişiler birbirinden farklı tasarımdaki Oppo akıllı telefonlarına mutlaka göz atmalı. Orta segmente sahip en iyi akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, dünyanın en ince telefonunu üretmesi ile diğer üreticilerden farkını ortaya koyuyor. Ağır telefonlardan hoşlanmayanlar için estetik bir telefon görünümü sunan firma canlı ekran renklerine de sahiptir. Oppo akıllı telefon modelleri ve fiyatları; uygun fiyatlı, fiyat performans ve üst segment olarak üçe ayrılabilir. Oppo akıllı telefon modelleri; 32 GB’dan başlayarak ve sırası ile 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere farklı depolama alanlarına sahip olarak satışa sunuluyor. Dahili hafıza ve RAM gücü birçok telefon modelinde olduğu gibi Oppo serisinde de fiyatta farklılık yaratır. Android sisteme sahip bu marka telefonlarda Google Play uygulaması üzerinden dilediğiniz uygulamaları indirebilirsiniz. Ortalama kamerası ile birçok fotoğraf veya video çekebilirsiniz, geniş depolama alanında anılarınızı saklayabilirsiniz.

XİAOMİ AKILLI TELEFON

Alternatif akıllı telefon üreticileri arasında nitelikli akıllı telefon üreten Xiaomi birçok kişinin yöneldiği bir akıllı telefon üreticisidir. Uzakdoğu’da temelleri atılan bu firma kısa sürede tüm dünyada adından söz ettirmeyi başarabilmiştir. Xiaomi akıllı telefon modelleri teknoloji pazarına girdiği günden beri birçok farklı boyut ve tasarımları ile karşımıza çıktı. Bu birbirinden farklı Xiaomi akıllı telefon modelleri arasında seçim yapabilmek birçok kişi için zorlayıcı olabiliyor. Xiaomi akıllı telefonlarının depolama kapasitesi 16 GB, 32 GB, 64 GB ve 128 GB seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Bu depolama kapasitelerine göre akıllı telefonların fiyatlandırması da değişiklik gösteriyor. Xiaomi telefonları geniş ve uzun ekranları ile göz dolduran bir yapıya sahip. Ekran renginin parlaklığı ve çözünürlüğü de sizin keyifli bir kullanıcı deneyimi yaşamanıza imkan veriyor. Güçlü işlemci kapasitesine sahip modellerinde birçok uygulamayı aynı anda kullanabilirsiniz. Uzun süreli giden şarjı da gününün büyük çoğunluğunu dışarıda geçiren kullanıcılar için kolay bir kullanın imkanı sunar.

Sizler de sizin için uygun olan akıllı telefon modellerini daha detaylı olarak incelebilirsiniz. Kendinize ve bütçenize en uygun olan akıllı telefon modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Devamını Oku
Ücretsiz Gönderim
250 TL ve üzeri siparişlerde
kargo gönderimi ücretsizdir.
%100 Güvenli SSL
MasterCard / Visa
Kredi kartları ile güvenli alışveriş
Pazartesi / Cuma 09:00-16:30 ARASI DESTEK
Bizi arayabilir, destek talebi oluşturabilirsiniz.
BİZİ TAKİP EDİN
Mastercard
Visa
Iyzico
Secured by Sectigo
Pci Dss
Toplanan verilerle ilgili detaylara Çerez Politikası sayfasından ulaşabilirsiniz. Tamam
14.08.2022 03:41:30